Życzenia świąteczne dla pracowników

Z tego artykułu dowiesz się:

Tradycja obdarowywania prezentami pracowników firmy występuje w firmach na całym świecie. Paczki świąteczne dla pracowników są obecne w biurach oraz w zakładach przemysłowych, w małych i w dużych firmach. Dobrą praktyką jest dołączenie do podarunku kartki z życzeniami. Tylko co tam napisać? Jakie życzenia świąteczne dla pracowników sprawdzą się najlepiej? Jak nie popełnić gafy? Zobacz nasz praktyczny poradnik i przykładowe propozycje życzeń.

Życzenia świąteczne dla pracowników – dlaczego są ważne?

Zawartość paczek świątecznych oczywiście budzi emocje. W sieci można znaleźć firmy zawierające unboxing takich zestawów, a na forach przeczytać jak zatrudnieni w różnych firmach porównują, kto dostał lepsze prezenty na święta. To czy upominek się spodoba w pewnym stopniu zależy od kreatywności, pomysłowości czy dobrej znajomości potrzeb swojego zespołu. Każdy z tych aspektów jest ważny, jednak duże znaczenie mają też pieniądze. Większa kwota  w przeliczeniu na jedną osobę oznacza, ze paczka dla pracownika będzie najczęściej postrzegana jako bardziej wartościowa. Budżety oczywiście nie są z gumy, więc trudno pewne ograniczenia tutaj przeskoczyć.

Inną kwestią są życzenia świąteczne dla pracowników. Tworząc odpowiedni tekst na okolicznościową kartkę można osiągać spektakularne efekty niskim kosztem – potęga słów jest naprawdę wielka i nie należy tego lekceważyć! Kartka na święta to coś więcej niż dekoracja – wszyscy pracownicy z zainteresowaniem przeczytają tekst, który się na niej znajduje. Można założyć, że życzenia dla pracowników od zarządu będą mieć szersze dotarcie niż służbowy e-mail czy kolejny komunikat w intranecie.

Życzenia świąteczne dla pracowników | premium 8

Kto powinien napisać życzenia świąteczne dla pracowników?

Mówi się, że sukces ma wielu ojców. Kierując się tą zasadą można zaangażować liczny zespół do stworzenia idealnych życzeń na święta. Kto konkretnie powinien za to odpowiadać? To zależy od tego, jaka jest struktura firmy, relacje, kultura organizacyjne, jakie są umiejętności i predyspozycje pracowników w różnych działach. Czasem życzenia napisze osobiście prezes albo CEO, nieraz za stworzenie idealne tekstu odpowiada zespół czy konkretny pracownik odpowiedzialny za marketing, PR czy komunikację wewnętrzną. Czasem to zadanie może wziąć na siebie także dział HR. Stworzenie życzeń świątecznych od zera lub wybranie z gotowych szablonów można też powierzyć podmiotom zewnętrznym. W końcu firmy odpowiedzialne za obsługę wielu klientów w zakresie upominków mają w tym dużej doświadczenie.

Warto podkreślić, że oficjalne życzenia świąteczne dla pracowników powinny być zwięzłe, konkretne i stonowane. Raczej należy unikać długich tekstów, które zanudzą odbiorcę i nie zostaną nawet przeczytane do końca.

Życzenia świąteczne dla pracowników | kartki przykladowe 1

Co powinny zawierać idealne życzenia świąteczne dla pracowników?

Grudzień to idealny czas na podsumowanie roku i podziękowanie pracownikom za ich zaangażowanie i wkład w rozwój firmy i wszystkie sukcesy. Dlatego takie elementy często znajdują się w tekście życzeń świątecznych. Oprócz tego tradycyjnie życzy się zdrowia, szczęścia, spokoju, pogody ducha, optymizmu, sukcesów. Jeśli ostatni czas był wymagający, dobrą praktyką jest także żeby życzyć zasłużonego odpoczynku. Standardową praktyką jest także życzenie szczęśliwego Nowego Roku.

Życzenia bożonarodzeniowe dla pracowników – propozycje

Życzenia świąteczne dla pracowników od szefa powinny być tak skonstruowane, żeby uwzględniać różnorodność i neutralność światopoglądową. Jest to dobrze rozumiane zwłaszcza w międzynarodowych korporacjach, gdzie na co dzień pracuje się z ludźmi o różnych wyznaniach, którzy kultywują różne tradycje i wartości. W takich firmach często rezygnuje się z testów związanych z jakąkolwiek religią. Z tego powodu w wielokulturowych organizacjach w tekście życzeń nie pojawiają się takie sformułowania jak „Boże Narodzenie” czy „wigilia”. Częstym zabiegiem w przypadku życzeń w języku angielskim jest zastąpienie „Merry Chritmas” przez bardziej neutralne „Happy Holidays”.

Przykładowe życzenia bożonarodzeniowe dla pracowników:

***

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
życzymy Wam dużo optymizmu
i wiary w pogodne jutro oraz ciepła rodzinnej atmosfery
przy świątecznym stole!
Niech Nowy Rok przyniesie szczęście i pomyślność!

***

Dziękujemy za Twoją pracę
i zaangażowanie w ciągu ostatniego roku,
życzymy Tobie i Twoim Bliskim radosnych, zdrowych i spokojnych Świąt
oraz Szczęśliwego Nowego Roku!

***

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragniemy serdecznie podziękować za współpracę
w minionym roku oraz złożyć moc życzeń,
przede wszystkim zdrowia i optymizmu,
spokojnego czasu spędzonego
w gronie bliskich, a także sił i energii
do tworzenia i realizacji pomysłów
w nadchodzącym Nowy Roku

***

Niech te Święta przyniosą Wam radość i spokój
w gronie najbliższych,   a ten wyjątkowy czas niech będzie
pełen optymizmu,  nadziei i pomyślności.
Mamy nadzieję, że ten upominek sprawi,
że Wasze świętowanie będzie jeszcze pełniejsze.
Przekażcie swoim bliskim życzenia zdrowia,
szczęścia, równowagi w życiu, a także uśmiechu.

***

I wish you peace in your soul,
glow in your eyes, a smile on your face,
love in your heart, and happiness in life.
All the best in the New Year!

Jak spersonalizować życzenia świąteczne dla pracowników?

Wcale nie jest powiedziane, że pracownicy z każdego działu muszą dostać dokładnie takie same życzenia. Wiele firm praktykuje stworzenie kilku wariantów w których kierownik czy dyrektor pisze bezpośrednio do swoich pracowników – często w trochę inny sposób.

Dobrze widziane jest także to, żeby na kartce znalazł się podpis osoby składającej życzenia. W przypadku kilkudziesięciu czy kilkuset kartek może być to podpis odręczny. Jeśli życzenia świąteczne dla pracowników trzeba podpisać kilka tysięcy razy, z reguły sięga się po elektroniczny skan podpisu, który zostaje wydrukowany razem z tekstem i kreacją graficzną.

Skoro mowa o grafice, warto napisać także kilka słów o tym aspekcie. Życzenia świąteczne dla pracowników powinny być przede wszystkim czytelne, więc ważny jest wybór odpowiedniego fontu i wielkości liter. Chcąc osiągnąć spójny efekt dobrze jest dobrać kolor kartki do identyfikacji wizualnej firmy a także do barwy produktów w paczce. Starannie wybrany motyw przewodni może być konsekwentnie używany na wielu etapach – przy doborze kartki, opakowania, produktów do paczki.

Co w sytuacji, jeśli nie wiesz w jakim języku napisać życzenia, ponieważ masz pracowników z różnych krajów? W takiej sytuacji pozostaje możliwość stworzenia kilku wariantów (wersji językowych) lub stworzenie jednej kartki, gdzie pojawiają się teksty w różnych językach. Dobrze sprawdza się napisanie po jednej stronie życzeń po polsku a po drugiej po angielsku.

Życzenia świąteczne dla pracowników | prezenty firmowe

Życzenia świąteczne dla pracowników – podsumowanie

Czasem łatwiej złożyć krótkie życzenia świąteczne dla pracowników osobiście albo wysłać SMS niż ułożyć dobry tekst na kilka linijek. Nie każdy lubi to robić i ma do tego predyspozycje. Warto jednak poświęcić na tę kwestię trochę czasu, aby nie popełnić błędów. Dobre życzenia świąteczne dla pracowników to wisienka na torcie, jeśli organizujesz paczki dla pracowników w tym roku!

Paczki świąteczne dla pracowników

Sprawdzone pomysły na paczki dla pracowników

Czy ten artykuł okazał się przydatny?

Oceń wpis korzystając z gwiazdek

Ocena: 4.6 / 5. Liczba głosów: 5

Brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Podziel się artykułem:
Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych:

Dailyfruits z siedzibą w Warszawie, ul. Posag 7 Panien 1a, 02-495 Warszawa (dalej „my”, „Dailyfruits”). Możesz się z nami skontaktować w następujący sposób:

 • listownie: na adres podany powyżej z dopiskiem “Dane osobowe”
 • przez e-mail: daneosobowe@dailyfruits.pl
 • telefonicznie: 22 868 04 99

Cele przetwarzania:

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym.

Podstawy prawne przetwarzania:

Nasz uzasadniony interes

Odbiorcy danych:

Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Dailyfruits: podmioty świadczące usługi serwisu i utrzymania systemów informatycznych, podmioty świadczące usługi związane z obsługą Użytkowników, podmioty prowadzące audyty oraz organy publiczne.

Prawa związane z przetwarzaniem danych:

 • prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania danych
 • prawo dostępu do danych
 • prawo żądania sprostowania Twoich danych osobowych
 • prawo żądania usunięcia Twoich danych osobowych
 • prawo żądania ograniczenia przetwarzania Twoich danych osobowych
 • prawo do przenoszenia Twoich danych osobowych,
 • inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych

Szczegółowe informacje o przetwarzaniu: https://betterworkplace.pl/polityka-prywatnosci  

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych:

Dailyfruits z siedzibą w Warszawie, ul. Posag 7 Panien 1a, 02-495 Warszawa (dalej „my”, „Dailyfruits”). Możesz się z nami skontaktować w następujący sposób:

 • listownie: na adres podany powyżej z dopiskiem “Dane osobowe”
 • przez e-mail: daneosobowe@dailyfruits.pl
 • telefonicznie: 22 868 04 99

Cele przetwarzania:

Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym.

Podstawy prawne przetwarzania:

Nasz uzasadniony interes

Odbiorcy danych:

Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Dailyfruits: podmioty świadczące usługi serwisu i utrzymania systemów informatycznych, podmioty świadczące usługi związane z obsługą Użytkowników, podmioty prowadzące audyty oraz organy publiczne.

Prawa związane z przetwarzaniem danych:

 • prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania danych
 • prawo dostępu do danych
 • prawo żądania sprostowania Twoich danych osobowych
 • prawo żądania usunięcia Twoich danych osobowych
 • prawo żądania ograniczenia przetwarzania Twoich danych osobowych
 • prawo do przenoszenia Twoich danych osobowych,
 • inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych

Szczegółowe informacje o przetwarzaniu: https://betterworkplace.pl/polityka-prywatnosci