Nasze Aktualności

Blog

benefity pozapłacowe

Motywacja pozafinansowa – czym jest? Jak motywować pracowników oprócz pieniędzy?

Atrakcyjne wynagrodzenie to oczywiście jeden z najważniejszych czynników decydujących o podjęciu zatrudnienia lub zmianie pracy. Dobra płaca sprawia, że pracownicy są zmotywowani do pracy i zaangażowani w wykonywanie swoich obowiązków. Nie bez znaczenia jest jednak pozafinansowe motywowanie pracowników. Co to konkretnie znaczy? Jak zwiększać zaangażowanie zespołu inaczej niż za pomocą podwyżek? Na te pytania odpowiadam w poniższym artykule.

Czytaj więcej »
wellbeing pracowników

Wellbeing w firmie – co to jest i co oznacza dla pracowników?

Wellbeing to termin, który w ostatnich latach zyskał na znaczeniu. W dosłownym tłumaczeniu oznacza dobrostan fizyczny i psychiczny. Chociaż pojęcie to odnosimy przede wszystkim do warunków pracy, w rzeczywistości jest to pojęcie wykraczające poza sferę zawodową. Trudno mówić o wellbeingu w pracy, gdy nie ma równowagi w życiu prywatnym. Osiągnięcie dobrostanu wymaga zatem opanowania wielu sfer wpływających na zdrowie psychiczne i fizyczne. Jakie sfery składają się na wellbeing? Definicja jest bardzo szeroka, ale postaram się wskazać najważniejsze obszary.

Czytaj więcej »
owoce do biura - fakty i mity

Owoce dla pracowników – czy to się opłaca? Obalamy mity!

Owoce dostarczane do biura to jedna z najpopularniejszych usług w naszej ofercie dla firm. Jednocześnie owocowe czwartki to jeden z najczęściej wyśmiewanych benefitów dla pracowników. Skąd bierze się jego zła sława? Jak mają się żarty z owocowych dni do rzeczywistości? Czas rozwiać wątpliwości i wyjaśnić jak jest naprawdę.

Czytaj więcej »
zaangażowanie pracowników

Jak budować zaangażowanie pracowników? Sposoby na lepsze miejsce pracy

Budowanie zaangażowania i motywacji do pracy to jedno z największych wyzwań dla działów HR na najbliższe miesiące. W obecnych realiach, pracując często w rozproszonych zespołach, trudno jest o zaspokajać potrzeby pracowników i budować dobry wizerunek organizacji w ich oczach. W modelu hybrydowym trzeba sięgać zarówno po sprawdzone przez lata metody jak i zupełnie nowe narzędzia wypracowane w okresie masowej pracy zdalnej. Jak skutecznie angażować swój zespół i dlaczego to takie ważne?

Czytaj więcej »
Blog | paczka swiateczna dla pracownikow

Jak powinny wyglądać paczki z upominkami dla pracowników? Historia Sendgift.pl

Paczki dla pracowników to benefit z długą historią. Przed laty pakiety na święta otrzymywali często pracownicy dużych, państwowych firm, zwłaszcza przemysłowych. Obecnie upominki traktuje się jako dobry sposób na docenienie pracownika w wielu nowoczesnych, innowacyjnych firmach w branży technologicznej czy IT. Prezent to uniwersalny benefit, który zawsze się sprawdza o ile właściwie dopasujemy opakowanie i zawartość paczki.

Czytaj więcej »
biuro miejsce pracy

Jak stworzyć przyjazne miejsce pracy?

Zastanawialiście się kiedyś, co jest wam najbardziej potrzebne w miejscu pracy? Jakie elementy sprawiają,  że czujecie się dobrze we wspólnej przestrzeni a co sprawia, że wolelibyście uciec jak najdalej stamtąd chociażby na homeoffice z marudnym 6-latkiem?

Tak się składa, że mam na ten temat konkretne dane, bo postanowiliśmy jeszcze w ubiegłym roku przeprowadzić sondaż wśród pracowników polskich firm. Czego udało się dowiedzieć, po zweryfikowaniu 500 ankiet?

Czytaj więcej »